Pożar na ekspresówce. Paliły się busy na lawecie (zdjęcia)

Pożar busów na lawecie samochodu ciężarowego kompletnie sparaliżował ruch na kilka godziny na drodze ekspresowej S5 w kierunku Wrocławia.

Wszystko wydarzyło się w czwartek 20 kwietnia około godziny 7:30. Wówczas to leszczyńscy strażacy otrzymali zgłoszenie, które dotyczyło pożaru samochodu ciężarowego, który przewoził trzy busy.

Foto. KM PSP Leszno

Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Leszna, ochotników z Wilkowic i Lipna oraz policję.

Gdy na miejsce dotarli strażacy natychmiast zabezpieczyli miejsce pożaru oraz całkowicie zablokowali ruch w stronę Wrocławia, by muc ugasić jak najszybciej pożar.

Po ugaszeniu ognia, strażacy by dostać się do wnętrz samochodu strażacy użyj specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Ogień objął dwa busu na przyczepie – informuje portal wlkp112.pl Szymon Kurpisz z leszczyńskiej straży pożarnej

Przyczynę powstania pożaru była prawdopodobnie awaria układu hamulcowego w przyczepie. Straty oszacowano na 350 tysięcy złotych. – dodaje Kurpisz

Foto. KM PSP Leszno
P.K
Poprzedni artykułKatastrofa. Wybuch gazu. Mężczyzna był przygnieciony (zdjęcia)
Następny artykułDramat pod Kaliszem. Nieprzytomny wędkarz. Niestety nie udało się go uratować