Zamordował partnerkę, trafił za kraty

Na wniosek Prokuratora Rejonowego Poznań Stare Miasto w Poznaniu, sąd aresztował na trzy miesiące 63 – letniego mieszkańca Poznania podejrzanego o zabójstwo 72 letniej kobiety.

Według ustaleń śledztwa, Krzysztof D. mieszkał u pokrzywdzonej, z którą pozostawał w konkubinacie. W dniu 7 września 2020 roku pomiędzy nim a pokrzywdzoną doszło do awantury. W jej trakcie Krzysztof D. chwycił nóż i zadał nim Krystynie M. kilkanaście ciosów, raniąc jej klatkę piersiową oraz brzuch. Następnie zawinął jej ciało w koc, nakładając na głowę denatki foliowy worek.

Do ujawnienia przestępstwa doszło w dniu 12 września 2020 roku, kiedy to administrator budynku, zaniepokojony nieprzyjemną wonią wydobywającą się z mieszkania pokrzywdzonej, odkrył jej zwłoki.

Prokurator przedstawił Krzysztofowi D. zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa. Podejrzany przyznał się do dokonania morderstwa, a wyjaśniając, że zrobił to, ponieważ pokrzywdzona wyrywała się i nie chciała przyznać się do zabrania należących do niego 100 złotych.

Podejrzanemu grozi kara do dożywotniego pozbawienia wolności.