Poznańscy policjanci i strażacy z zabezpieczonego do przestępstw spirytusu zrobili płyn do dezynfekcji

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Poznaniu wspólnie ze strażakami wyprodukowali ponad 5,5 tys. litrów płynu do dezynfekcji z zabezpieczonego lewego spirytusu. Zostanie on wykorzystany w codziennej służbie obu formacji. Część trafiła również do prokuratury rejonowej w Kaliszu.

W czasach walki z koronawirusem jedną z podstawowych kwestii jest zabezpieczenie odpowiedniej ilości środków ochrony osobistej oraz środków do dezynfekcji. Ten asortyment w szybkim tempie jest zużywany. Pojawił się pomysł, żeby wykorzystać zabezpieczony do różnych postępowań alkohol. Sprawą zajął się zastępca naczelnika wydziału dochodzeniowo-śledczego KWP w Poznaniu nadkom. Arkadiusz Milewski. Skontaktował się z sądami i prokuraturami, do których trafiły te sprawy.

Na podstawie decyzji sądów w Kaliszu i Lesznie o przepadku tego alkoholu, komendant wojewódzki policji w Poznaniu wydał decyzje dotyczącą przejęcia zabezpieczonego alkoholu bez akcyzy. Dzięki temu możliwe było jego przerobienie na gotowy do użycia płyn do dezynfekcji. Receptura do produkcji płynu została opracowana na podstawie wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia. Łącznie uzyskano ponad 5,5 tys. litrów płynu.

Wyprodukowane środki trafiły do komendy wojewódzkiej w Poznaniu, prokuratury rejonowej w Kaliszu oraz strażaków w Poznaniu. Cała operacja produkcji środka dezynfekującego odbyła się na terenie Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej nr 6 PSP w Poznaniu przy współpracy ze strażakami tej jednostki.

Poprzedni artykułAż 11 nowych zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce. W szpitalu w Poznaniu zmarł 71-latek
Następny artykułPolicjanci zarażeni koronawirusem. Zamknięta komenda