Zamordował matkę sześciorga dzieci. Zatrzymany po 19 latach (FILM)

Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za zabójstwa, którego dokonał na Kaszubach w 2004 roku.

W połowie czerwca policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób komendy w Gdańsku zatrzymali poszukiwanego listem gończym 35-latka. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za zabójstwa, którego dokonał na Kaszubach w 2004 roku. Zabił matkę sześciorga dzieci. 35-latkowi grozi kara dożywotniego więzienia.

35-latek został zatrzymany, 13 czerwca, przez policjantów w jednym z mieszkań na terenie powiatu kartuskiego. 35-latek nie stawiał oporu i był zaskoczony zatrzymaniem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Był poszukiwany listem gończym za zabójstwo 47-letniej kobiety, do którego doszło w 2004 r. na Kaszubach. To była matka sześciorga dzieci.

35-latek już był zatrzymywany przez policję w 2021 r. Wówczas niewyjaśnioną sprawą po latach zajęli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, policjanci z gdańskiego Archiwum X oraz prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, którzy skrupulatnie przeanalizowali akta umorzonego postępowania.

Śledczy podjęli współpracę z policjantami z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, którzy, wykorzystując nowoczesne metody badań, ponowne poddali analizie zabezpieczony w 2004 roku materiał dowodowy.

Weryfikacja genetyczna śladów biologicznych doprowadziła do wytypowania 35-latka jako zabójcy 47-letniej kobiety. Mężczyzna był również przesłuchiwany w charakterze świadka w toku śledztwa prowadzonego w 2004 r.

Po zatrzymaniu w 2021 roku trafił do aresztu. Jednak Sąd Okręgowy w Gdańsku zwolnił oskarżonego i uznał, że na tym etapie sądowego postępowania nie ma już przesłanek do stosowania aresztu. Mężczyzna wyszedł na wolność. Prokuratura złożyła zażalenie na tę decyzję i sąd apelacyjny przyznał jej rację.

W marcu tego roku Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał za mężczyzną list gończy, w celu zatrzymania i tymczasowego aresztowania. Mężczyzna ponownie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Poprzedni artykułPolicja poszukuje zaginionego 35-letniego Łukasza Grzelaka z Piły
Następny artykułTrzy osoby trafiły do szpitala po wypadku osobówki z samochodem ciężarowym (ZDJĘCIA)