Reklama samochody.pl

Zadymienie na klatce schodowej. Z bloku ewakuowano 18 osób (ZDJĘCIA)

2 Października 2021 roku, o godzinie 23:24, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie otrzymało zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej budynku wielorodzinnego w Wolsztynie na ul. Konopnickiej. Dyżurny stanowiska kierowania zadysponował dwa zastępy z Wolsztyna oraz dwa zastępy z OSP Kębłowo. Z relacji funkcjonariuszy Policji będących na miejscu zdarzenia wynikało, iż z zewnątrz jednego z mieszkań na pierwszym piętrze wydobywa się dym. Przed przyjazdem zastępów straży pożarnej policjanci rozpoczęli ewakuację mieszkańców. 

Po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej z Wolsztyna zabezpieczono miejsce zdarzenia. Kierujący działaniem ratowniczym przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił: na klatce schodowej występuje niewielkie zadymienie oraz czuć zapach spalenizny, brak dostępu do mieszkania z którego wydobywa się niewielki dym przez okno na pierwszym piętrze. Podjęto decyzję o wprowadzeniu do budynku roty wyposażonej w sprzęt ochrony układu oddechowego oraz ewakuacji pozostałych osób.  W tym samym czasie z tego mieszkania wychodzi mężczyzna, którego strażacy wyprowadzają na zewnątrz budynku w wyznaczone miejsce gdzie zostaje udzielona mu pomoc medyczna. W sumie ewakuowano 18 osób. Po przeszukaniu wszystkich pomieszczeń wykluczono obecność innych osób, przystąpiono do ugaszenia zwęglonego garnka na piecyku gazowym. Zamknięto dopływ gazu do kuchenki gazowej. Dalsze działania to przewietrzenie klatki schodowej oraz jednego mieszkania z wykorzystaniem turbowentylatora oraz sprawdzenie wszystkich mieszkań miernikiem wielogazowym pod kątem występowania tlenku węgla. Na miejsce zdarzenia dojechał zespół ratownictwa medycznego, któremu przekazano osobę poszkodowaną. Mieszkańcy budynku po jego przewietrzeniu wrócili do swoich mieszkań. Osoba poszkodowana po zbadaniu odmówiła przewiezienia na dalsze badania do szpitala.

Trzeba dodać, że z uwagi na bardzo wąską drogą dojazdową, zwisające nisko gałęzie, ciasno zaparkowane samochody osobowe uniemożliwiające swobodny przejazd oraz wykonanie manewrów pojazdami gaśniczymi strażacy napotkali utrudnienia w dojeździe do miejsca zdarzenia.

Foto. Roland Buśko Wolsztyn NaszeMiasto.pl 

Poprzedni artykułCelowo pojechał rondem pod prąd. Skrajnie niebezpieczny manewr kierowcy osobówki (FILM)
Następny artykułSpłonęło blisko 150 balotów słomy. Zagrożony był również budynek (ZDJĘCIA)