Reklama samochody.pl

19-latek kierował pojazdem i spowodował kolizję. Nie posiadał prawa jazdy. Sprawa zakończy się w sądzie (ZDJĘCIA,WIDEO)

Młody kierujący mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego pododawał zdarzenie drogowe. Jak się okazało 19-latek nie posiadał prawa jazdy. Sprawa trafiła do sądu. 

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek 18 kwietnia około godziny 16:30 na trasie Świętno – Obra w powiecie wolsztyńskim. Według zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna, jeden zastęp strażaków ochotników z OSP Świętno, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz dwa radiowozy policyjne.

Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu strażaków potwierdzono zdarzenie. Do działań strażaków na miejscu należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatora z pojazdu, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego, kierowanie ruchem oraz posprzątanie pozostałości po kolizji.

Mundurowi po dojeździe ustalili, że kierujący Volkswagenem Golfem 19-letni mieszkaniec Święta skręcając na parking leśny nie upewnił się co ma możliwość wykonania  tego manewru doprowadzając do zderzenia z wyprzedzającym go Peugeotem , którym kierowała mieszkanka  Nowego Tomyśla – informuje asp.sztab. Wojciech Adamczyk Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie

W chwili zdarzenia kierujący byli trzeźwi. Jak się okazało młody kierujący pojazdem nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdami mechanicznymi. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz został skierowany wniosek do sądu o ukaranie za jazdę bez uprawnień – dodaje Adamczyk 

 

Poprzedni artykułZderzenie dwóch pojazdów w okolicach Świetna. Są ranni
Następny artykułŚmiertelny wypadek. Matiz uderzył w drzewo i rozpadł się na części. Kierowca zginął na miejscu