Zabytkowy mercedes wart pół miliona złotych znaleziony na posesji pod Poznaniem

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Poznaniu odzyskali zabytkowego mercedesa 230 SL wartego pół miliona złotych. Został skradzionego pod koniec kwietnia w Niemczech. Właściciel posesji na terenie której pojazd został odnaleziony, usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Poznania otrzymali informacje od niemieckiej policji o kradzieży dwóch zabytkowych mercedesów, do której doszło w dniu, 21 kwietnia.

Istniało podejrzenie, że przynajmniej jeden z tych pojazdów mógł trafić do Polski. Policjanci kryminalni KWP w Poznaniu, którzy zajmują się przestępczością samochodową zaczęli sprawdzać miejsca, do których mogło trafić skradzione auto.

W dniu, 30 czerwca, odnaleźli skradzionego mercedesa 230 SL na terenie jednej z posesji w pow. poznańskim. Właściciel nie potrafił wytłumaczyć pochodzenia pojazdu.

Samochód miał zmienione tablice rejestracyjne i był przygotowywany do zmian indentyfikacyjnych. Numer vin był już częściowo usunięty.

41-latek usłyszał zarzut paserstwa za który grozi do 5 lat więzienia. Szacunkowa wartość odzyskanego mercedesa z lat 60-tych ubiegłego wieku to blisko pół miliona złotych.

Poprzedni artykułUkraińcy przyłapani na przemycie migrantów z Somalii. Będę musieli wrócić na Ukrainę
Następny artykułW poszukiwania zaangażowano liczne siły, a poszukiwani pojechali do domu