Ukraińcy przyłapani na przemycie migrantów z Somalii. Będę musieli wrócić na Ukrainę

Ukraińcy przemycali imigrantów z Somalii.

Dziesięciu nielegalnych migrantów wpadło w ręce funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli drogowej dwóch osobowych samochodów. Zatrzymano dwóch Ukraińców, których za pomoc cudzoziemcom w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia granicy z Niemcami, osadzono we wrocławskim areszcie śledczym.

W dniu, 4 lipca, funkcjonariusze z Placówki SG w Wrocławiu-Strachowicach podczas realizacji zadań skontrolowali jadące w kierunku granicy z Niemcami dwa osobowe samochody na polskich tablicach rejestracyjnych.

Kierowcami pojazdów byli obywatele Ukrainy. Okazało się, że przewozili dziesięciu nielegalnych migrantów pochodzących z Somalii. Siedzieli nawet w bagażnikach.

  • Cudzoziemcy nie mieli dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu w Polsce – mówi por. Paweł Biskupik, rzecznik Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Somalijczyków zatrzymano za usiłowanie przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy oraz wszczęto postępowania w sprawie zobowiązania do powrotu.

Do czasu ich zakończenia ośmiu mężczyzn objęto dozorem SG, natomiast dwóch 17-latków umieszczono w jednym z wrocławskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.

Ukraińcy zostali zatrzymani za udzielenie pomocy nielegalnym migrantom w usiłowaniu przekroczenia wbrew przepisom granicy z Polski do Niemiec. Usłyszeli zarzuty, przyznali się do zarzucanych im czynów i decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

  • Jednocześnie z uwagi na lekceważący stosunek do obowiązującego w naszym kraju porządku prawnego oraz mając na uwadze ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego, wobec Ukraińców wszczęto postępowania o zobowiązaniu ich do powrotu – mówi por. Biskupik. Ukraińcom grożą kara do 8 lat więzienia.
Poprzedni artykułPies „ugotował się” w nagrzanym aucie. Właściciel z zarzutami
Następny artykułZabytkowy mercedes wart pół miliona złotych znaleziony na posesji pod Poznaniem