Reklama samochody.pl

Zadymienie w bloku na ulicy Żeromskiego w Wolsztynie. W akcji pięć zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

W niedziele przed południem Dyżurny Wolsztyńskich strażaków odebrał zgłoszenie o zadymieniu w jednym z bloków na ulicy Żeromskiego w miejscowości Wolsztyn.

Zgłoszenie wpłynęło około godziny 11:47. Dyżurny natychmiast na miejsce zadysponował dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wolsztyna oraz po jednym zastępie ochotników z Kębłowa, Świętna oraz Obry. Na miejsce przybył również patrol policji.

Po dojeździe pierwszych zastępów straży pożarnej przystąpili do rozpoznania sytuacji na miejscu zdarzenia. Strażacy po wejściu na klatkę schodową wyczuwali jednak zapach spalenizny.

W dalszej fazie strażacy za pomocą drabiny dostali się na balkon do jednego z mieszkań, gdzie nie było żadnych lokatorów. Po dokładnym sprawdzeniu nie wykryto żadnego zagrożenia pożarowego i wszystkie zastępy mogły zakończyć działania i udać się do swoich koszar.

Poprzedni artykułPoważny wypadek w Buku. Służby na miejscu
Następny artykuł47-letni mieszkaniec Poznania przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że mężczyzna posiada 3 aktywne zakazy kierowania pojazdami