Zaatakował dzieci. Chłopcu chciał zabrać rower, a dziewczynce odebrał telefon

We wtorek, 18 lipca, wieczorem troje nastolatków mieszkających pod Wągrowcem, dwie dziewczyny i chłopak w wieku 15-17 lat wyszli z domu na wieczorne spotkanie. Podczas przejażdżki rowerowej dzieci zaatakował 52-letni mieszkaniec Runowa.

Na jednej z dróg doszło do utarczki słownej, a potem do szarpaniny, której dzieci nie zapomną przez dłuższy czas. Około godziny 21.00 mężczyzna szarpał się z chłopakiem próbując odebrać mu rower. Później zaatakował jedną z dziewczyn i również się z nią szarpał. W końcu zabrał jej telefon.

Następnego dnia rano rodzic dziewczynki, której został zabrany telefon, sprawę zgłosiła policji. Złożyła zawiadomienie o przestępstwie, a jego uczestnicy zostali przesłuchani w charakterze świadków.

Jeszcze przed południem mężczyzna został zatrzymany, jednak telefonu przy sobie nie miał. Policjantom tłumaczył się że dużo wypił i pamiętał że prowadził tamtędy rower. Mężczyzna usłyszał zarzut dopuszczenia się kradzieży szczególnie zuchwałej i naruszenia nietykalności cielesnej. Prokurator Rejonowy w Wągrowcu zdecydował o poddaniu mężczyzny dozorowi policji, a także dostał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Poprzedni artykułTo szczyt głupoty. Wygrał z koleżankami idiotyczny zakład o napój energetyczny. Stanął na oknie samochodu w czasie jazdy (FILM)
Następny artykułChłopcy pili piwo nad jeziorem i palili e-papierosa. Powiedzieli, że znaleźli je na rynku