Reklama Toyota

Wypadek. Bus rozbił się o drzewo. Jedna osoba ranna

27 marca 2020 roku w godzinach porannych Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu otrzymało zgłoszenie o aucie dostawczym, które na Drodze Wojewódzkiej 241 w miejscowości Krosno uderzyło w przydrożne drzewo, a następnie przewróciło się na bok.

Do zdarzenia natychmiast zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Wągrowca, które po dotarciu na miejsce zdarzenia potwierdziły informację ze zgłoszenia informując jednocześnie o osobie poszkodowanej.

Działania straży pożarnej polegały  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W trakcie prowadzonych działań jeden pas ruchu był zablokowany. ZRM podjął decyzję o przetransportowaniu rannego kierowcy do szpitala.  Po skończonych czynnościach ratowniczych  strażacy uprzątnęli z jezdni z zalegającą trawę, która mogła stwarzać zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Na miejscu czynności wyjaśniające prowadził patrol Policji.

opracował: mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu

zdjęcia: st. str. Mikołaj Tubiszewski, JRG PSP w Wągrowcu

Poprzedni artykułZderzenie Audi A6 z Hondą Accord
Następny artykułWypadek na S11. Zderzenie dwóch samochodów. Na miejscu służby ratunkowe