Wypadek. Zderzenie szynobusa z samochodem osobowym w Tuchorzy (ZDJĘCIA)

Przejazdy kolejowo-drogowe są szczególnie newralgicznymi, a jednocześnie niebezpiecznymi miejscami dla uczestników ruchu drogowego. W minioną sobotę (22 lipca) na przejeździe zlokalizowanym w Tuchorzy doszło do zdarzenia z udziałem kierujących samochodem osobowym i szynobusem. Szczęśliwie nikt z uczestników nie został ranny.

22.07.2023 r. ok.godz. 12:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu, do którego doszło na przejeździe kolejowo-drogowym w Tuchorzy.

Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że kierujący VW Amarok 51-letni mieszkaniec Adamowa przejeżdżając przez przejazd kolejowo-drogowy nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu szynobusem doprowadzając do zderzenia pojazdów.

Auto osobowe zostało poważnie uszkodzone, jednakże kierujący nim mężczyzna szczęśliwie nie odniósł poważniejszych obrażeń. Maszynista oraz pasażerowie szynobusu również wyszli z opresji bez szwanku.

Przewoźnik zabezpieczył komunikację zastępczą, którą pasażerowie kontynuowali podróż. Kierujących pojazdami poddano badaniu alkotestem, które wykazało, że zarówno kierowca samochodu, jak i maszynista byli trzeźwi.

Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.

Poprzedni artykułKibice Lecha Poznań prowadzą „rozmowy wychowawcze” z Ukraińcami. „Nie chcą ich zasad w naszym kraju”. Sprawę monitoruje policja
Następny artykułMakabryczny wypadek podczas pracy na polu. Nie żyje młody mężczyzna zmiażdżony prasą do słomy