Reklama Toyota

Tragiczny wypadek w Sławie. Nie żyje Gruzin, drugi walczy o życie w szpitalu (ZDJĘCIA)

Do tragicznego w skutkach wypadku, doszło w piątek 2 kwietnia około godziny 15:30 w miejscowości Sława w województwie Lubuskim. Śmierć na miejscu poniósł obywatel Gruzji, drugi z mężczyzn walczy o życie w szpitalu. 

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło na ulicy Przemysłowej w Sławie na wyjeździe od strony Wróblowa. Samochód osobowy marki Honda zjechał z drogi po czym uderzył w słup i drzewo. Na miejsce wypadku natychmiast skierowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Wschowy, Ochotniczą Straż Pożarną w Sławie, policję, zespół ratownictwa medycznego oraz koniecznie było wezwanie również śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przyleciał z bazy w Poznaniu (Ratownik 9).

Pojazdem podróżowały dwie osoby (dwóch mężczyzn) obywateli Gruzji. Jeden z mężczyzn poniósł śmierć na miejscu, natomiast drugi został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala, gdzie walczy o życie.

Przyczyna nie jest na razie znana. Na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, pobocze, uderzył i ściął słup, a następnie wjechał w drzewo – informuje Maja Piwowarska rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Na miejscu tragicznego wypadku pracował technik kryminalistyki oraz prokurator. Trwa ustalanie, jak doszło do tragedii.