Reklama Toyota

Wypadek z udziałem karetki. W akcji Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

PSP Oboroniki

10 kwietnia 2020 r., do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym z udziałem karetki pogotowia.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Oborniki oraz dwa z OSP Dąbrówki Leśnej i Ocieszyna. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził, że w zdarzeniu uczestniczyły 3 pojazdy: 2 samochody osobowe i karetka pogotowia przewożąca pacjentkę. W wyniku zderzenia karetka przewróciła się na bok.

Wewnątrz karetki znajdowała się uwięziona w przedziale medycznym poszkodowana – pacjentka transportowana do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy przed przybyciem JOP. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej w karetce pogotowia, udzieleniu kpp osobom poszkodowanym oraz przygotowaniu lądowiska LPR – Ratownik 9. Po przebadaniu wszystkich osób biorących udział w wypadku 5 z nich przetransportowano do szpitala.

Następnie działania JOP polegały na postawieniu karetki pogotowia na koła, usunięciu na pobliski parking uszkodzonych pojazdów, sorpcji płynów eksploatacyjnych znajdujących się na jezdni oraz usunięciu pozostałości z rozbitych pojazdów. Przyczyny zdarzenia ustala policja.

Poprzedni artykułSamochód koziołkował. Kierowca jechał do pracy do szpitala
Następny artykułDramat. Ciało mężczyzny znalezione w kanale