Reklama samochody.pl

Parafianin wezwał policję do kościoła, bo było w nim za dużo ludzi. Ksiądz nazwał go Judaszem

Bulwersująca informacja pojawiła się na tablicy ogłoszeniowej, jak okazało parafię z Kościelca. Ksiądz nazwał parafianina Judaszem.

Wierny będący na mszy w kościele w Kościelcu wezwał policję, bo zauważył zbyt dużą liczbę wiernych. Ma to związek z obowiązującymi obostrzeniami dotyczącymi koronawirusa. To oburzylo księdza.

Na kartce w  ogłoszeniu czytamy że „W Wielki Czwartej w naszej parafii powtórzyła się ta sama scena, co 2 tysiące lat temu w Wieczerniku, kiedy jeden z 12-tu – JUDASZ zdradził Jezusa. Podobnie w naszym kościele w Wielki Czwartek jeden z parafian (parafianka), będąc w świątyni podczas liturgii zadzwoniła na policję zgłaszając przekroczony limit wiernych w kościele – informuje ksiądz z Kościelca.

Ksiądz nazwał więc osobę, która wezwał policję Judaszem. To nie koniec. Ksiądz informuje wiernych na co pójdą ich datki. „Z tego względu parafia zostanie ukarana przez sanepid karą pieniężną. Dlatego ofiary składane w Wielką Sobotę przed kościołem podczas święcenia pokarmów na stół wielkanocny i ofiary złożone wcześniej na jałmużnę wielkopostną przeznaczymy na poczet przysądzonej kary finansowej”.

Jest tam również informację o tym, że parafia… zacznie przestrzegać obowiązujących obostrzeń. „W związku z tą sytuacją w kościele w Wielki Piątek i przez całe święta będzie mogło przebywać około 60 osób”. Przepraszamy i prosimy o zrozumienie”.

Poprzedni artykułJazda z koparką zakończyła się grzywną w wysokości 10 tys. zł
Następny artykułPijany 18-latek bez uprawnień wsiadł za kierownicę i doprowadził do wypadku (ZDJĘCIA)