Reklama Toyota

Wypadek na S3. Rannych pięcioro dzieci. 12-latka w ciężkim stanie. Jechały na obóz rowerowy (ZDJĘCIA)

Do poważnego wypadku doszło w poniedziałek, 5 lipca, na trasie S3 koło Zielonej Góry. Bus wiozący siedmioro dzieci uderzy w pojazd wojskowy zabezpieczający ciężarówkę przewożącą czołg.

Do wypadku doszło po godz. 11.00 około 1 km za stacją Orlen w kierunku Nowej Soli. – Zderzyły się bus z samochodem wojskowym – mówi st. kpt Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskiej straży pożarnej. Na miejsce dotarło siedem trzy wozów straży pożarnej.

Busem jechało siedmioro dzieci i kierowca. Jechali na obóz rowerowy. Bus uderzył w samochód wojskowy zabezpieczający ciężarówkę przewożącą czołg, która stała na poboczu drogi.

Ciężarówka stała na poboczu. Trwała wymiana pękniętej opony. Nie wiadomo dlaczego kierowca busa uderzył w wojskowego honkera zabezpieczającego miejsce. Nikomu z żołnierzy nic się nie stało.

Na miejscu wypadku wylądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Rannych zostało pięcioro dzieci. – Jedno z dzieci jest w ciężkim stanie – mówi st. kpt. Kaniak. Ciężko ranna 12-latka śmigłowcem trafiła do szpitala w Zielonej Górze.

Na miejscu pracuje zielonogórska policja. Droga do Nowej Soli jest zablokowana.

Poprzedni artykułKobieta urodziła martwe dziecko na chodniku przy szpitalu w Poznaniu
Następny artykułŚmiertelny wypadek w Aleksandrowie. Kierowca busa zginął na miejscu