Reklama Toyota

Wypadek. Matka wiozła dzieci i uderzyła w drzewo. Była kompletnie pijana

Nietrzeźwa 33-latka jechała samochodem, co gorsza przewoziła nim dwójkę małych dzieci. Kobieta uderzyła w drzewo, powodując obrażenia u swoich pociech. Jak się okazało, nieodpowiedzialna matka miała 2 promile alkoholu w organizmie. Dzieci trafiły do szpitala.

Wszystko wydarzyło się w czwartek 30 marca po godzinie 18:00. Wówczas to  wodzisławskiej służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku, do jakiego doszło w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Tysiąclecia.

Natychmiast na miejsce pojechali mundurowi z ruchu drogowego, zespół ratownictwa medycznego oraz straż pożarna.

Jak się okazało, 33-letnia kobieta, kierując skodą, przewoziła dwoje małych dzieci (2 i 5 lat). Kobieta wyjaśniała, że w trakcie jazdy odwróciła się do siedzącej z tyłu 2-letniej córeczki i uderzyła w drzewo. W trakcie badania okazało się, że kobieta była nietrzeźwa. Zawartość alkoholu w jej organizmie wynosiła 2 promile – informuje asp. Piotr Kaniuka z wodzisławskiej policji 

Dzieci z obrażeniami głowy i nogi zostały zabrane do szpitala w Rybniku.
Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kobiecie grozi kara pozbawienia wolności i wysoka grzywna – dodaje Kaniuka

Niestety pomimo licznych apeli policji, wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców decydujących się na kierowanie pojazdami po alkoholu. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka kara grzywny, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy i apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku. Piłeś? Nie jedź!

Poprzedni artykułGłupi żart w prima aprilis. Do rodziny przyjechały dwa zakłady pogrzebowe
Następny artykułTragedia na krajowej 10 w powiecie pilskim. Jedna osoba zginęła (zdjęcia)