Reklama Toyota

Wypadek. Groźne zderzenie dwóch samochodów ciężarowych na drodze ekspresowej (ZDJĘCIA)

Groźne zderzenie miało miejsce na drodze ekspresowej S5 w powiecie leszczyńskim. Zderzyły się dwa samochody ciężarowe.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek 5 września około godziny 15:40. Wówczas to leszczyńskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych na drodze ekspresowej S5 na wysokości Wilkowic.

Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Leszna, ochotników z Święciechowy i Wilkowic, policję oraz zespół ratownictwa medycznego.

Po przyjeździe na miejsce zastaliśmy bardzo groźnie wyglądającą sytuację. Oba pasy były zasypane materiałami przewożonymi na jednej z ciężarówek. Okazało się, że jeden z pojazdów uległ awarii i znajdował się na pasie bezpieczeństwa. Jadąca prawym pasem scania, zahaczyła o tego tira. 50-letni kierowca nie miał możliwości wymanewrowania, gdyż w tym samym czasie był wyprzedzany lewym pasem przez inną ciężarówkęmówi w rozmowie z Radio Elka Leszno asp. Piotr Mulczyński z KM PSP w Lesznie

Siła uderzenia była tak duża, że kabina jednego z pojazdów została zniszczona niemal doszczętnie. Jedna z ciężarówek na skutek zderzenia obydwu pojazdów zjechała na lewy pas zieleni, po czym uderzył w bariery.

Wszystkie okoliczności wypadku wyjaśnia leszczyńska policja.

Foto. Bartłomiej Klupś – Radio Elka Leszno

Poprzedni artykułMakabryczny wypadek. Nie żyje 49-letni motocyklista
Następny artykułTragedia na torach. Nie żyje mężczyzna