Reklama samochody.pl

Wypadek dwóch samochodów na DW305 w Adamowie

13 marca 2021 roku, około godziny 22:30 Dyżurny Wolsztyńskich strażaków odebrał zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów w miejscowości Adamowo (Gmina Wolsztyn) na drodze wojewódzkiej numer 305 oraz jednej osobie poszkodowanej.

Na  miejsce niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratiwniczo-Gaśniczej z Wolsztyna RG oraz jeden zastęp ochotników z Kębłowa. Po przyjeździe zastępów na miejsce zdarzenia zastano  dwa samochody osobowe uczestniczące w zdarzeniu na drodze. Wszystkie osoby wyszły z pojazdów o własnych silach przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Jeden z pojazdów znajdował się poza drogą około 10 metrów w polu, a drugi na drodze powiatowej 3811 w kierunku miejscowości Adamowo. W zdarzeniu brało łącznie udział 5 osób z czego jedna z nich zgłaszała potrzebę udzielenia pomocy medycznej.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora przy jednym z pojazdów oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie w formie wsparcia psychicznego. Zastęp z OSP Kębłowo kierował ruchem na drodze wojewódzkiej 305. Dalsze działania polegały na usunięciu jednego z pojazdów na pobocze, sorpcji płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu oraz usunięciu pozostałości elementów karoserii pojazdu z drogi wojewódzkiej oraz drogi powiatowej.

Jak wynika z ustaleń policji – Kierujący samochodem osobowym marki Renault Scenic nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu droga główna, kierującemu samochodem marki Peugeot. W wyniku czego doszło do zderzenia obydwu pojazdów. W chwili zdarzenia kierujący byli trzeźwi. Na sprawcę zdarzenia mundurowi nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych – informuje portal wlkp112.pl Artur Lorenz zastępcą rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie

 

Foto:PSP Wolsztyn