Reklama samochody.pl

Wypadek. Dwie osoby poważnie ranne po zderzeniu dwóch samochodów (ZDJĘCIA)

Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku zderzenia samochodów, do którego doszło w środę, 24 marca, na drodze w gminie Obrzycko. Dwie doznały poważnych obrażeń. Na miejscu pracowali policjanci drogówki.

czytelnik Szamotuły NaszeMiasto.pl
czytelnik Szamotuły NaszeMiasto.pl

Wczoraj około godziny 15.25, policjanci z szamotulskiej drogówki interweniowali w związku z otrzymanym zgłoszeniem o zdarzeniu drogowym, do którego doszło  na drodze W185 w Gaju Małym.

Na miejscu oprócz uczestników zdarzenia policjanci zastali Straż Pożarną, Pogotowie Ratunkowe oraz świadków zdarzenia.

KPP Szamotuły
KPP Szamotuły

Z policyjnych ustaleń wynikało, iż zderzyły się ze sobą mazda 323F, którą kierował 23-letni mieszkaniec Szamotuł oraz opel mocca, którym kierowała 66-letnia mieszkanka Obrzycka. W wyniku zderzenia, zarówno kierujący mazdą, jak i kierująca oraz  pasażerka opla trafili do szpitala. Policjanci wstępnie ustalili, iż do zdarzenia mogło się przyczynić nieprawidłowe wyprzedzanie.

Kierujący pojazdami doznali obrażeń, które zakwalifikowały zdarzenie jako wypadek drogowy. Na miejscu policjanci sporządzili więc niezbędną dla dalszego postępowania dokumentację procesową w tym m.in. szkic oraz oględziny miejsca zdarzenia oraz oględziny pojazdów.

W sprawie wszczęte zostanie postępowanie, którego celem będzie m.in. szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności wypadku.

Przypominamy, iż zgodnie z art. 177 Kodeksu Karnego:

„§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 3. Jeżeli pokrzywdzonym jest wyłącznie osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na jej wniosek.”

Apelujemy więc do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach !