Reklama samochody.pl

Śmiertelny wypadek. 22-latka wyprzedzała jak szalona, usłyszała zarzuty. Straciła prawo jazdy, ma dozór policji (ZDJĘCIA)

Do śmiertelnego wypadku doszło we wtorek, 22 września, w Tylewicach (pow. wschowski). Kierująca volkswagenem golfem podczas wyprzedzania uderzyła w volkswagena polo, który wpadł prosto pod jadące z naprzeciwka bmw. 59-latka kierująca polo zginęła na miejscu. Sprawczyni wypadku usłyszała zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku.

Kierująca volkswagenem golfem jechała przez Tylewice w kierunku Starego Strącza. Zaczęła wyprzedzać volkswagena polo. W trakcie wyprzedzania zobaczyła jadące z naprzeciwka bmw i zaczęła hamować. 22-latka w golfie, chcąc uniknąć zderzenia uderzyła w volkswagena polo. Volkswagen polo po uderzeniu wpadł bokiem prosto pod nadjeżdżające z naprzeciwka bmw.

Uderzone z dużą siłą w bok polo wypadło z drogi. Z drogi wypadł też golf. Na miejsce wypadku dojechały służby ratunkowe. Wylądował śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Niestety, kierująca volkswagenem polo 59-letnia mieszkanka gminy Sława,, zginęła na miejscu wypadku.

Z ustaleń wschowskiej prokuratury wynika, że 22-letnia kobieta kierująca golfem nie zachowała należytej ostrożności podczas wyprzedzenia polo. Nie upewniła się czy może bezpiecznie wyprzedzać. Chcą uniknąć zderzenie z bmw uderzyła w polo, które wpadło pod bmw.

Przeprowadzono oględziny miejsca wypadku oraz przesłuchano świadków. Prokurator uzyskał już wstępną opinię biegłego z zakresu ruchu drogowego. 22-latce postawiono zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku. Została też przesłuchana w charakterze podejrzanej. Złożyła wyjaśnienia zgodne z ustaleniami śledczych. 22-latka została oddana pod dozór policji, wpłaciła poręczenie majątkowe, a prokurator zatrzymał jej prawo jazdy.