Reklama Toyota

Wylądował jeepem na dachu i…uciekł z miejsca zdarzenia. Powód był jeden…kierowca był pijany (zdjęcia)

Samochód wypadł z drogi i dachował. Mało tego kierowca, który kierował pojazdem postanowił uciec z miejsca zdarzenia. Powód był jeden..był kompletnie pijany. 

Wszystko wydarzyło się w sobotę 11 marca około godziny 18:45. Wówczas to szamotulskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego i jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Radzyny gm. Kaźmierz.

Na miejsce wypadku natychmiast zadysponowano dwa zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Szamotuł, ochotników z OSP Kaźmierz, OSP Chlewiska, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo, a następnie dachował. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem straży pożarnej i oddalił się z miejsca zdarzenia. Pojazd znajdowała się na dachu na pobliskim polu.

  • informuje ogn. Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, przeszukaniu terenu w pobliżu pojazdu, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po kolizji.

  • dodaje Kwka

Z ustaleń policji wynika, że 53-letni kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków, zjechał na pobocze, uderzył w drzewo, a następnie dachował. Kierowca uciekał z miejsca zdarzenia. Nie zdołał jednak uniknąć odpowiedzialności. Podejrzany został ujęty kilkaset metrów od dachowania przez funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej

  • informuje portal wlkp112.pl Sandra Chuda z szamotulskiej policji

Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, że mężczyzna jest pijany. Miał ponad promil alkoholu

  • dodaje Chuda

📷PSP Szamotuły

 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Nic bardziej prostszego wystarczy, że do nas napiszesz! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na wielkopolskanasygnale112@wp.pl

Poprzedni artykułZaginęła 16-letnia Anna Maria Staszek
Następny artykułSilny wiatr w powiecie leszczyńskim zerwał dach z domu jednorodzinnego (zdjęcia)