Reklama Toyota

Wsypali do baku zaparkowanego opla cukier… dla żartu. Teraz młodzi wandale staną przed sądem

Policjanci kryminalnego z komendy w Śremie namierzyli i zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy do baku opla vectry wsypali cukier. To doprowadziło do uszkodzenia samochodu. Straty to niemal 3 tys. zł. Wandale usłyszeli już zarzuty i przed sądem.

W dniu, 23 maja, br. policji w Śremie została powiadomiona o uszkodzeniu opla vectry. Kierowca zaparkował opla w Śremie na parkingu niestrzeżonym. Następnego dnia przejechał nim tylko około 200 metrów, ponieważ samochód podczas jazdy po prostu zgasł. Kiedy auto obejrzał mechanik okazało się, że silnik pojazdu oraz jego podzespoły są obklejone jakąś substancją i zostały uszkodzone. Okazało się, że w zbiorniku paliwa był cukier. Ktoś wykorzystał fakt, że niesprawna była klapka od wlewu zbiornika paliwa i wsypał dużo cukru do baku. Straty oszacowano na 3 tys. zł.

Do pracy nad sprawą przystąpili policjanci z wydziału kryminalnego. Pomógł również zabezpieczony monitoring spółdzielni mieszkaniowej w Śremie. To doprowadziło kryminalnych  do trzech wandali. Okazali się nimi18-latek ze Śremu oraz dwóch 19-latków z gminy Śrem. W dniu, 12 czerwca, sprawcy zostali zatrzymani, usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia. Nastolatkowie przyznali się do zarzucanego im czynu. Ich czyn miało być formą żartu. Teraz za przestępstwo staną przed sądem

Poprzedni artykułTlenek węgla groźny nie tylko zimą. [ZDJĘCIA]
Następny artykułPoważny wypadek motocyklisty. Ranne 13-letnie dziecko. Śmigłowcem LPR trafiło do szpitala