Reklama samochody.pl

Wstyd. 73-latka ukradła lunetę optyczną kupioną dla ukraińskiego wojska

Policjanci z Komisariatu w Swarzędzu w połowie kwietnia otrzymali zgłoszenie o kradzieży lunety teleskopowej o wartości prawie 17 tys. zł. Sprzęt optyczny, zakupiony przez jedno ze stowarzyszeń, miał zostać przekazany ukraińskim żołnierzom walczącym z okupantem. Ukradła go 73-latka.

W dniu, 18 kwietnia, do komisariatu w Swarzędzu zgłosiła się kobieta, obywatelka Ukrainy, która poinformowała o kradzieży specjalistycznego sprzętu optycznego przez nieznaną jej osobę.

Do kradzieży miało dojść w autobusie podmiejskim.  Jak się okazało kobieta jest członkinią stowarzyszenia, które chcąc pomoc ukraińskim żołnierzom w walce z okupantem, za 17 tys. zł. zakupiło lunetę teleskopową do broni palnej.

Policjanci ze Swarzędza, którzy zajęli się sprawą szybko ustali, że lunetę ukradła starsza kobieta, która wysiadła z autobusu na poznańskiej Śródce. Okazało się, że złodziejka to 73-letnia mieszkanka Swarzędza.

Seniorka została zatrzymana, 21 kwietnia. Policjanci przeszukali jej mieszkanie i znaleźli lunetę. 73-latka nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania.

Usłyszała zarzut przywłaszczenia, do którego się przyznała. Grozi jej kara do 3 lat więzienia.

Poprzedni artykuł16-latek wiózł pijanego dziadka. Chłopak stanie przed sądem, dziadek dostał mandat
Następny artykułŚmierć w płomieniach. Znaleziono zwęglone zwłoki starszej kobiety (ZDJĘCIA)