Wpadł w szał i siekierą zniszczył majątek

Do 5 lat więzienia grozi 46-letniemu mieszkańcowi powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Mężczyzna siekierą zniszczył mienie o wartości 200 tysięcy złotych. W dodatku groził żonie.

W poniedziałek, 6 maja, dyżurny komendy policji w Bieruniu został powiadomiony przez mieszkańca powiatu bieruńsko-lędzińskiego, że mężczyzna uszkodził siekierą samochody, wyposażenie domu oraz grozi żonie śmiercią.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali pijanego 46-latka trzymającego w dłoni siekierę. W trakcie interwencji mężczyzna był agresywny. Został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że 46-latek zniszczył mienie wartości 200 tysięcy złotych oraz groził żonie pozbawieniem życia.

W środę, 8 maja, mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za kierowanie gróźb karalnych oraz zniszczenie mienia. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość bliższą niż 100 m. Ponadto 46-latek musi opuścić wspólnie zajmowany dom.

Poprzedni artykułWyłudzili aż 140 mln zł. Szajka rozbita, zatrzymano 25 osób (FILM)
Następny artykułMężczyźni udawali potrąconych, bo chcieli transport do domu