Reklama e-mundur.pl

Masakra. Część świń zginęła. Zwierzęta miażdżyły się podczas upadku ciężarówki (FILM, ZDJĘCIA)

fot. poscigi.pl

Do zdarzenia doszło w środę, 7 października, na „starej trójce” koło Gorzowa. Ciężarówka przewożąca świnie uderzyła w tył busa i wypadła z drogi. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Świnie jechały w dwóch naczepach. W jednej zostało około 90 zakleszczonych zwierząt.

Kierujący ciężarową scanią nie zauważył busa skręcającego do Ściechowa. Uderzył w busa , skręcił ostro i wypadł z drogi. Na poboczu ciężarówka przewoziła się. Wiozła 180 świń. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowo. Ruszyło ratowanie zwierząt. Dojechał również lekarz weterynarii. Żywe zwierzęta z jednej z naczep zostały wypuszczone na ternie prowizorycznie ogrodzony przez strażaków.

Część zwierząt ma połamane kończy i zapadła decyzja o ich usypianiu. Niestety około 90 zwierząt zostało uwięzionych w drugiej naczepie. Na miejsce dojechał dźwig, który podnosił naczepę. Jak mówią nam świadkowie, widok jest przerażający. Cześ świń została zmiażdżonych pod ciężarem innych. Spor ma połamane nogi i cierpi. One również będą usypiane na miejscu. Akcja cały czas trwa.