Reklama Toyota

Wolsztyn. Podsumowaniem wakacji 2023 przez strażaków (ZDJĘCIA)

Okres wakacyjny sprzyja zwiększonej liczbie osób wypoczywających na terenach przywodnych i akwenach. Strażacy przez cały okres wakacji podejmowali liczne przedsięwzięcia mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na terenie powiatu.

Okres wakacyjny sprzyja zwiększonej liczbie osób wypoczywających na terenach przywodnych i akwenach. W okresie wakacyjnym strażacy podejmowali interwencje związane

z charakterystycznymi zdarzeniami w okresie letnim.

Wolsztyńscy strażacy odnotowali:

8 zdarzeń związanych z pożarami traw,

4 interwencje związane z pożarami lasów,

7 interwencji związanych z pożarami upraw rolnych,

14 działań na akwenach wodnych związanych z działaniami ratowniczymi oraz patrolowaniem jezior,

Strażacy przez cały okres wakacji podejmowali liczne przedsięwzięcia mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą. Prowadzono akcje promujące bezpieczny wypoczynek oraz organizowano ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego na obszarach akwenów m.in. na terenie ośrodka „Krokus” w Wieleniu oraz na plaży bazy obozowej ZHP w Wilczu, próbne ewakuacje obozów harcerskich w Wilczu oraz Osłoninie. Dodatkowo organizowano pokazy oraz zajęcia w siedzibie JRG Wolsztyn z wykorzystaniem Sali edukacyjnej „Ognik”. W okresie wakacji salę edukacyjną „Ognik” odwiedziło blisko 150 osób, w tym wielu turystów spoza naszego powiatu, którzy wypoczywali na naszym terenie.

W okresie wakacyjnym na terenie powiatu wolsztyńskiego odbyło się 19 obozów harcerskich pod namiotami, w których łącznie uczestniczyło 1006 osób. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie dokonywali rozpoznania terenów obozowisk, warunków dojazdu oraz możliwości prowadzenia działań. Prowadzone były próbne ewakuacje uczestników, sprawdzano warunki łączności z organizatorami oraz realizowano zajęcia edukacyjne w ramach prewencji społecznej.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2023 – Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” organizowano pokazy udzielania pierwszej pomocy dla turystów wypoczywających nad wodą oraz na terenie powiatu. Odwiedzaliśmy festyny oraz obozy MDP. Dla uczestników spotkań zaplanowano szereg atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami oraz pokazy sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Dodatkowo można było w praktyce sprawdzić swoje umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zagrożenia życia i zdrowia. W tych dniach, w naszych mobilnych stanowiskach, odwiedziło nas blisko 1000 osób.

📷PSP Wolsztyn

Poprzedni artykułWolsztyn. Wiberoo. Akcja znakowania rowerów
Następny artykułKatastrofa budowlana. Zawalił się dach budynku mieszkalnego (ZDJĘCIA)