Reklama samochody.pl

32-latka za mocno zaszalała za kierownicą. Skutki brawury odczuje mocno

32-letnia mieszkanka gminy Kościan rażąco zlekceważyła przepisy drogowe jadąc 105km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia do 50km/h. Za swoją brawurę i lekkomyślność została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych, a także zatrzymane zostało jej prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Zdarzenie miało miejsce w Starym Luboszu na ul. Podleśnej. Funkcjonariusze drogówki, którzy kontrolowali prędkość pojazdów w terenie zabudowanym, zatrzymali do kontroli pojazd Kia, którego kierująca znacznie przekroczyła obowiązujące ograniczenie prędkości.

32-letnia kierująca w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h, jechał z prędkością aż 105km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującej prawo jazdy na okres trzech miesięcy oraz nałożyli mandat w wysokości 1500 zł, a na konto kierującej dopisali 13 punktów karnych. Następne spotkanie z mundurowymi w podobnych okolicznościach w okresie 2 lat, skutkować będzie dla kierującej dwukrotnym zaostrzeniem kary w związku z recydywą.

Jeżeli kierowca w okresie najbliższych trzech miesięcy zlekceważy utratę prawo jazdy i zdecyduje się wsiąść za kierownicę pojazdu, okres zatrzymania prawa jazdy ulegnie natychmiastowemu wydłużeniu do 6 miesięcy.

Jak wynika z policyjnych statystyk to właśnie prędkość jest główną przyczyną poważnych wypadków drogowych, w których ginie najwięcej osób. Nie warto ryzykować.

Poprzedni artykułWójt Łęki Opatowskiej i przewodniczący rady miasta Kępno zatrzymani za jazdę po pijaku
Następny artykułTragedia nad jeziorem. Skoczył na główkę, nie żyje