Reklama samochody.pl

Dyżurny pilskiej jednostki policji uratował mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie

KPP w Pile
Mieszkaniec powiatu pilskiego chciał targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusz zachowując zimną krew i opanowanie umiejętnie przeprowadził rozmowę, która pozwoliła uratować mężczyznę.

W sobotę dyżurny pilskiej jednostki asp. sztab. Andrzej Kozieł otrzymał pilne zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego – mieszkaniec powiatu pilskiego wyszedł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Doświadczony policjant natychmiast skierował na miejsce dwa policyjne patrole. Jednocześnie sam nawiązał kontakt telefoniczny z siostrą mężczyzny.

Dyżurny wykorzystując swoje doświadczenie, umiejętnie pokierował rozmową, aby pomimo dużych emocji i strachu kobieta nawiązała kontakt z bratem. Będąc cały czas na linii telefonicznej, policjant słyszał jak mężczyzna oddala się i mówi, że ma już wszystkiego dosyć. Funkcjonariusz w trakcie rozmowy pomagał zgłaszającej opanować emocje, które towarzyszyły całej sytuacji. Ostatecznie wspólnie doprowadzili do tego, że mężczyzna po pewnym czasie wrócił do domu. Po chwili na miejsce dotarli funkcjonariusze. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Umiejętne porowadzenie rozmowy w sytuacji zagrożenia życia oraz zdecydowane działania policyjnego dyżurnego zapobiegły tragedii.

mł. asp. Jędrzej Panglisz/KPP Piła

Poprzedni artykułPotężny wybuch na stacji benzynowej. Są ranni (ZDJĘCIA)
Następny artykułMakabra na zaśnieżonej drodze. Czołowo zderzyły się mazda i dodge. Zginęły dwie osoby (ZDJĘCIA)