Reklama samochody.pl

Wjechała autem do sklepu.. chciała zrobić szybkie zakupy?

13 października br., wcześnie rano policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego strzelińskiej jednostki Policji zostali zadysponowani do obsługi niecodziennego zdarzenia drogowego, do którego doszło w Borku Strzelińskim gm. Borów.

Jak ustalono kierująca samochodem osobowym marki Daewoo doprowadziła do kolizji z Volkswagenem, a następnie z impetem wjechała do pobliskiego sklepu. W rozpytaniu sprawczyni kolizji 26 – latka nie była w stanie wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Ustalono również, że kierująca posiada uprawnienia od niedawna

13 października br., kilka minut po godz. 6: 00 policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zostali zadysponowani do obsługi niecodziennego zdarzenia drogowego. Z uzyskanych informacji wynikało, że w Borku Strzelińskim przy skrzyżowaniu ulic Strzelińskiej i Oławskiej doszło do zdarzenia drogowego w wyniku, którego jeden z pojazdów wjechał do pobliskiego sklepu. Przybyły niezwłocznie na miejsce patrol potwierdził otrzymane zgłoszenie. W toku wykonywanych czynności ustalono, że kierująca samochodem osobowym marki Daewoo znajdując się na łuku drogi nie zachowała należytych środków ostrożności w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając tym samym do kolizji z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki Volkswagen.

Jak ustalono w wyniku opisanego zdarzenia kierująca Daewoo z impetem wjechała do pobliskiego sklepu gdzie „zaparkowała” pojazd pomiędzy regałami z produktami spożywczymi. Jak ustalono w tym czasie w sklepie znajdowała się obsługa oraz klient. W toku wykonywanych czynności potwierdzono, że w wyniku opisanego zdarzenia żaden z uczestników w tym obsługa sklepu w tym klient nie doznali obrażeń ciała wymagając zadysponowania na miejsce karetki pogotowia ratunkowego.

W rozpytaniu sprawczyni kolizji 26 – latka (mieszkanka powiaty wrocławskiego) nie była w stanie wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Sprawdzenie danych w Policyjnych Systemach potwierdziło, że kierująca uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi posiada od niedawna. Zatem opisana kolizja w myśl znowelizowanych przepisów uderzy po kieszeni sprawczynię, która została ukarana wysokim mandatem karnym, ponadto na jej konto powędrowało aż 10 punktów karnych.

Poprzedni artykuł16-latka z Obornik zaginęła kolejny raz
Następny artykułPolicjanci na motocyklach jechali alarmowo do zdarzenia. Doszło do wypadku Dwóch policjantów w trafiło do szpitala (ZDJĘCIA)