Wiózł osobówką dwa kilogramy marihuany. Wpadł na parkingu w Poznaniu

W drugiej połowie maja policjanci z wywiadowcy z Wydziału Sztab Policji komendy w Poznaniu w wyniku podjętych działań przechwycili ponad 2 kg narkotyków. Towar ukryty był w samochodzie, którym jechał zatrzymany diler.

Do zatrzymania dilera doszło w godzinach przedpołudniowych na jednym z parkingów na poznańskiej Wildzie. Tam czujne oko „tajniaków” wypatrzyło mężczyznę który przyjechał na parking samochodem osobowym i zaparkował na jego końcu z dala od innych aut.

Kiedy wysiadł z niego, zaczął się nerwowo rozglądać. Dla mundurowych zachowanie kierującego zdało się na tyle podejrzane, że postanowili to sprawdzić.

W trakcie rozpytania mężczyzna zaprzeczył, że posiada przy sobie substancje zabronione, jednak z  każdą chwilą rozmowy robił się co raz bardziej nerwowy. Wywiadowcy postanowili dokładnie sprawdzić samochód.

Przypuszczenia policjantów się potwierdziły. W bagażniku samochodu znaleźli sporą ilość marihuany, która zapakowana była w dwa duże worki foliowe ważące ponad kilogram każdy.

27-letni wielkopolanin został zatrzymany. Przyznał się do winy. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Wobec podejrzanego Prokurator zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. O jego losie zdecyduje sąd.

Poprzedni artykułBezczelnie okradł „na kawę” seniora pod marketem. Wpadł w inny sklepie
Następny artykułMiał aż trzy promile alkoholu. Wjechał audi do rowu i uciekł