Wbiła mężowi nóż w klatkę piersiową

Policjanci zatrzymali 43-letnią mieszkankę Opoczna, która próbował zamordować męża. Kobieta usłyszała już zarzuty. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet dożywotniego więzienia.

Dyżurny policji w Opocznie pod koniec marca dostał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań jest mężczyzna z raną kłutą klatki piersiowej. Na miejsce zostali niezwłocznie skierowani policjanci oraz ratownicy medyczni. Stan mężczyzny był na tyle poważny, że został natychmiast poddany serii zabiegów operacji ratujących życie.

Na miejscu zdarzenia, do pracy przystąpili policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego wraz z technikiem kryminalistyki. Zabezpieczony został szereg śladów kryminalistycznych w tym nóż kuchenny.

Do wyjaśnienia sprawy została zatrzymana 43-letnia żona ciężko rannego mężczyzny. Kobieta była pijana. Wydmuchała niemal trzy promile alkoholu. Po zatrzymaniu trzeźwiała w policyjnej celi. Policjanci ustalili, że małżeństwo nie ma stałego miejsca zamieszkania. Czasowo przebywali w mieszkaniu znajomych. Feralnego dnia oboje pili alkohol. W pewnym momencie pomiędzy małżonkami doszło do kłótni oraz szarpaniny.

Niestety finał rodzinnej awantury był tragiczny. Jak ustalili śledczy pijana kobieta chwyciła nóż kuchenny, którym ugodziła swojego męża w klatkę piersiową, powodując u niego poważne obrażenia ciała.

Prokurator postawił kobiecie zarzut usiłowania zabójstwa i wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora.

Kobieta najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet dożywotniego więzienia.

Poprzedni artykułZarzut dla pijanego Ukraińca, który spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Następny artykułMłody mężczyzna śmiertelnie skatował 67-latkę (FILM)