17-latka oszukiwała metodą „na lekarza”. nastolatka została aresztowana (FILM)

Nastolatka z Wrocławia usłyszała zarzuty. Grozi jej teraz kara do 8 lat więzienia. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Policjanci zatrzymali 17-latkę, która oszukiwała metoda „na lekarza” Rolą podejrzanej było odbieranie pieniędzy od ofiar oszustów. Młoda mieszkanka Wrocławia usłyszała już zarzuty, grozi jej teraz kara do 8 lat więzienia. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Zabrzańscy kryminalni zajmujący się oszustwami, w poniedziałek zatrzymali 17-latkę, która brała udział w dwóch oszustwach na terenie Zabrza. Oszustka wpadła zaraz po tym, jak odebrała od swoich ofiar pieniądze.

Udało się odzyskać 34 tysiące złotych, 1100 euro oraz biżuterię, które tego dnia wyłudzono od dwóch zabrzanek w wieku 77 i 80 lat.

W chwili zatrzymania oszustki, pokrzywdzone zabrzanki nie zdawały sobie nawet sprawy z tego, że zostały oszukane.

Oszuści dzwonili do swoich ofiar i wzbudzali w nich silne emocje, informując o chorobie bliskiej osoby. Dodawali, że niezbędnym jest przekazanie gotówki, aby osoba najbliższa mogła skorzystać z drogiego leczenia, które jest jedyną szansą na wyzdrowienie.

Poprzedni artykułW ataku furii pogryzł kilka osób. Policja musiała użyć paralizatora
Następny artykułSam wezwał do siebie policję. Pędzili na sygnałach gdy powiedział co chce zrobić