Reklama Toyota

Wandal zniszczył kilka samochodów, w tym karetkę

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Chodzieży, który wyładował swoją agresję niszcząc kilka samochodów. Wkrótce stanie za to przed sądem.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 czerwca, tuż po godzinie 14.00 w centrum miasta. Nieznany wtedy sprawca uszkodził kilka samochodów stojących przy ul. Żeromskiego. Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem sprawy szybko ustalili wandala. To 30-letni mieszkaniec Chodzieży. Mężczyzna został zatrzymany.

Wandal usłyszał zarzuty uszkodzenia trzech samochodów. Wartość strat została oszacowana na blisko 4 tys. zł. Wśród pokrzywdzonych, oprócz osób prywatnych, jest także szpital w Chodzieży, którego karetka znalazła się na drodze przejścia wandala.

Mężczyzna przyznał się do winy. Tłumaczył swoje zachowanie nadmiarem wypitego alkoholu. Konsekwencje chuligańskiego czynu w takim przypadku wiążą się z zaostrzeniem odpowiedzialności karnej sprawcy. Prokurator nadzorujący sprawę, po zapoznaniu się z zebranym materiałem, zdecydował o oddaniu wandala pod policyjny dozór. Mężczyzna będzie raz w tygodniu stawiał się w chodzieskiej komendzie Policji.