Reklama samochody.pl

Pożar doszczętnie pochłonął całą stodołę. Przez sześć godzin strażacy walczyli z ogniem (ZDJĘCIA)

13 czerwca 2023 roku w nocy o wpół do drugiej Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze w stodoły w miejscowości Margońska Wieś.  

Zadysponowano do pożaru zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Margonin, OSP KSRG Szamocin i OSP Próchnowo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że Pali się stodoła, która jest objęta w całości pożarem, zagrożona jest chlewnia oraz budynek mieszkalny – brak osób poszkodowanych.

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na pożar i obronie sąsiednich budynków. Dalsze działania polegały na dogaszaniu tlących się materiałów oraz usuwaniu ich na zewnątrz. W wyniku pożaru spaleniu lub zniszczeniu uległo: cała stodoła wraz z wyposażeniem, w tym sprzętem rolniczym i ciągnikiem rolniczym oraz pobliskie drzewo.

Chlewnię oraz budynek mieszkalny udało się uratować.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających sześć godzin brało udział 9 zastępów straży pożarnej w sile 26 strażaków. Akcje wspierały: Pogotowie Energetyczne, PRM oraz Policja.

Opracowanie: bryg. Leszek Naranowicz (KP PSP Chodzież).

Zdjęcia: OSP Margonin.  

Poprzedni artykułWypadek na budowie. Pracownik spadł z wysokości drugiego piętra na parter
Następny artykułŚmiertelny wypadek. Peugeot dachując roztrzaskał się o drzewo. Zginął 56-latek