W domu drukował pieniądze. Zdążył zrobić 160 banknotów

Ponad 160 świeżo wydrukowanych banknotów, blisko 1500 porcji handlowych narkotyków oraz LSD i ecstasy, a także komputery, dyski zewnętrzne i 50 baterii pochodzących z kradzieży, to tylko cześć zabezpieczonego przez jaworskich policjantów mienia. Funkcjonariusze zatrzymali bowiem 40-latka podejrzanego o to, że wykorzystując profesjonalną drukarkę laserową z zamiarem wprowadzania do obiegu, drukował polskie banknoty o różnych nominałach. W momencie, gdy stanął z policjantami twarzą w twarz i usłyszał, co jest powodem ich wizyty – usiłował wprowadzić ich w błąd, co do miejsca swojego zamieszkania. Kryminalni jednak nie dali się zwieść i chwilę później przeszukując mieszkanie, zabezpieczyli sporą ilość materiału dowodowego, co m.in. dało podstawę dla sądu do podjęcia decyzji o tymczasowym aresztowaniu 40-latak na trzy miesiące.

Działania operacyjne policjantów pionu kryminalnego z jaworskiej komendy, w połączeniu z dobrą współpracą ze społecznością lokalną, dały pozytywne efekty w postaci zatrzymania mężczyzny podejrzanego o popełnienie różnego rodzaju przestępstw. 40-latek na swoim koncie ma m.in. posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz przedmiotów pochodzących z kradzieży, a także podrabianie środków pieniężnych w celu wprowadzenia ich do obiegu.

W użytkowanym przez mężczyznę mieszkaniu, do którego nie chciał się początkowo przyznać, bo wiedział co znajduje się w środku, policjanci zabezpieczyli przedmioty pochodzące z przestępstwa lub służące do ich popełnienia. Było to ponad 160 wydrukowanych polskich banknotów o różnych nominałach, począwszy na 20 złotych, a kończąc na 200 złotych. Część z nich była już przygotowana, a inne wymagały jeszcze pocięcia. Przejęto też 1500 porcji handlowych narkotyków, a w tym: marihuanę, amfetaminę, metamfataminę, listki LSD i tabletki ecstasy.

Zabezpieczono również komputery, dyski zewnętrzne i karty pamięci oraz 50 baterii pochodzących z kradzieży, których wartości oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 7500 tys. złotych.

Mieszkaniec Jawora na bazie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego usłyszał zarzuty m.in. za podrabianie pieniędzy oraz posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych, a także decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Poprzedni artykułSpalił dwa samochody. Tak wyrównał rachunki
Następny artykułObywatel Gruzji potrącił kobietę. Ranna trafiła do szpitala