Reklama Toyota

Volkswagen wstrzymuje produkcję w fabrykach w Poznaniu i Wrześni. To efekt wojny na Ukrainie

Jak ustalił portal epoznan.pl, produkcja w fabrykach volkswagena zostanie wstrzymana w przyszłym tygodniu. Nie wiadomo również jak długo potrwa przerwa.

  • Wybuch wojny na Ukrainie zakłócił łańcuchy dostaw wielu firm, w tym również fabryk Volkswagen Poznań w Poznaniu i we Wrześni. Niedobory materiałów do produkcji w polskich fabrykach dotyczą między innymi wiązek elektrycznych produkowanych na Ukrainie. Oba zakłady z dniem 10 marca czasowo wstrzymają produkcję – podaje Volkswagen Poznań dla epoznan.pl.

  • Chciałbym szczególnie mocno podkreślić, że pomimo zaistniałej sytuacji, nasza Grupa i spółka Volkswagen Poznań chce udzielać pomocy wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, i pomagać ofiarom wojny, która jest pogwałceniem prawa międzynarodowego.

Wojna na Ukrainie bulwersuje nas wszystkich. Jesteśmy głęboko wstrząśnięci i poruszeni dramatami ludzkimi, jakie rozgrywają się na naszych oczach i zapewniamy o naszym wsparciu w tym trudnym czasie – mówi Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań sp. z o.o.

  • Jednocześnie, natychmiast po wybuchu działań wojennych, na poziomie koncernu, ale też bezpośrednio w Volkswagen Poznań powołaliśmy zespoły kryzysowe, które na bieżąco określają możliwe skutki wojny dla naszej działalności biznesowej i prowadzą wszelkie działania, by przerwa w produkcji była jak najkrótsza – dodaje.

Grupa Volkswagen przekazała już milion euro na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Poprzedni artykułOhydne oszustwo. Powiedziały, że zbierają dary dla Ukrainy i okradły starszą kobietę
Następny artykułWypadek autokaru z uchodźcami z Ukrainy. Ranne dzieci (ZDJĘCIA)