Reklama Toyota

Policjanci po służbie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

KPP Radziejów.

Policjanci z Inowrocławia i Turku udowodnili, że policjantem jest się zawsze, a nie tylko podczas służby. Funkcjonariusze w dniu wolnym zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który uszkodził kwietnik oraz barierę ochronną przy drodze.

Do zatrzymania doszło w środę( 27.05.20r.) około godz. 23:00 w Anusinie(pow. radziejowski). Sierżant Mateusz Manelski z Komendy Powiatowej Policji w Turku oraz policjant z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu będący w dniu wolnym od służby, zauważyli volkswagena golfa, jadącego „wężykiem”. W pewnym momencie auto uderzyło w donice z kwiatami, po czym bez świateł zaczęło odjeżdżać. Policjanci bez chwili zastanowienia ruszyli za tym autem. Po kilkuset metrach kierowca volkswagena zjechał z drogi, uderzył w barierę ochronną i dachował.
Z samochodu wyszedł mężczyzna, który chciał uciekać. Policjanci zatrzymali go i wezwali służby ratownicze.

Po chwili na miejsce nadjechał policyjny patrol, który przejął zatrzymanego. Badanie alkomatem pokazało, że 33-letni mieszkaniec pow. radziejowskiego, ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie.  Dodatkowo posiadał aktualny sądowy zakaz kierowania. Mężczyzna został przewieziony na badania do szpitala.

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, w okresie obowiązywania zakazu kierowania. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Gratulujemy policjantom postawy i życzymy dalszych sukcesów w policyjnej służbie.

Opracowanie: asp. szt. Marcin Krasucki – oficer prasowy KPP Radziejów.

POLECAMY – https://wlkp112.pl/dachowanie-samochodu-osobowego-po-kolizji-z-sarna-zdjecia/

Poprzedni artykułDachowanie samochodu osobowego po kolizji z sarną [ZDJĘCIA]
Następny artykułNietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadków