Reklama samochody.pl

Uwaga. Dalej oszukują na covid

Policjanci cały czas otrzymują zgłoszenia dotyczące oszustw na tzw. „legendę”. Sprawcy nie ustają w poszukiwaniu swoich ofiar przedstawiając im coraz to nowsze historie. W ubiegłym tygodniu starsza kobieta z Poznania straciła swoje oszczędności, ponieważ zawierzyła oszustom. W ten weekend 90-latka przekazała swoje oszczędności kobiecie, która podała się za lekarza, pod pretekstem uratowania członka rodziny ciężko chorego na covid.

Tylko w ubiegłym tygodniu poznańscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących prób oszustw metodą na „policjanta”. Przestępcy, wykorzystując społeczne zaufanie do Policji, podają się za funkcjonariuszy i w ten sposób wyłudzają pieniądze od osób starszych.

W ten weekend kolejna poznanianka straciła swoje oszczędności. Do 90-latki zadzwoniła kobieta podająca się za lekarza. Poinformowała ona seniorkę, że bliska jej osoba przebywa w ciężkim stanie w szpitalu, chora na covid i potrzebne są środki finansowe na jej leczenie. Starsza kobieta chcąc pomóc rodzinie, przekazała kobiecie, która przyszła do niej do domu 15 tysięcy złotych na leki. Po krótkim czasie seniorka skontaktowała się z bliskimi i kiedy okazało się, że bliscy są zdrowi, zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję.

Funkcjonariusze ponownie apelują, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy. Przestępcy podają się za pracowników administracji, krewnego, uzdrowiciela, sąsiada a nawet policjanta!

Ostrzegamy: każdy kto dzwoni i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST!

Poprzedni artykułBezdusznie ukradł seniorce 70 tys. zł. Podał się za policjanta. Zatrzymali go kryminalni
Następny artykułUkradł busa z towarem. Policjanci z Leszna zatrzymali go kiedy… wyjeżdżał z rodziną nad morze