Reklama Toyota

Upał, burza, grad oraz silny wiatr! IMGW wydało ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje upały na przeważającym obszarze Polski, takie alerty dominują na wschodzie Polski. Z kolei w drugiej części zapowiadane są burze z gradem. Takie zjawisko może wystąpić również w powiecie śremskim. Obowiązuje alert drugiego stopnia. 

IMGW zapowiada kolejny dzień upałów w całym kraju. Szczególnie na wschodzie Polski, tam temperatura wyniesie 31-33 st. C. Na pozostałym obszarze prognozowane od 25 do 30 st. Chłodniej jedynie na wybrzeżu, maksymalnie 22-24 stopnie. Oprócz tego wystąpią burze z gardem i porywistym wiatrem.

Przebieg: Miejscami prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

Według prognozy ok. godz. 18.00 nagle ochłodzi się do ok. 22 st. C. Rozpoczną się też intensywne opady deszczu do 7,6 mm/h. Także wiatr nabierze prędkości, w porywach do nawet 50 km/h. Najbliższa noc ma być pochmurna z temp. min. 18 st. C.

W sobotę będzie gorąco i słonecznie. Tego dnia IMGW zapowiada w Śremie do 29 st. C. Słoneczna aura tylko momentami może być zakłócona niewielkim zachmurzeniem. Wiatr powieje słaby, ze średnią prędkością 10 km/h. Kolejna noc bardzo ciepła ok. 21 st. C.

W niedzielę pogoda znowu może się pogorszyć. W przewadze będzie pochmurnie, ale nadal gorąco. Synoptycy zapowiadają nawet 31 st. C. Po południu możliwe są opady deszczu. Prognozowany jest nawet kolejny alert o burzach z gradem.

Poprzedni artykułMotocyklista w Bystrzycy wjechał do rowu, bo był kompletnie pijany
Następny artykułAle wstyd. Wójt Adam Kopis wpadł pijany za kierownicą. Przeprasza mieszkańców