Ukradli zamek wart 50 tys zł. Złodzieje w rękach policji

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież „zamku”, o wartości około 50 tys. złotych. Złodzieje usłyszeli zarzuty.

W nocy z 5 na 6 lipca 2023 roku doszło do kradzieży „zamku”. Po zawiadomieniu krotoszyńskiej komendy, policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Skierowani na miejsce funkcjonariusze, ustalili, że ofiarą złodziei padł dmuchany „zamek” w postaci słonia o wartości około 50 tys. złotych. 

Na podstawie zgromadzonych informacji policjanci z Wydziału Kryminalnego krotoszyńskiej jednostki wytypowali dwóch mężczyzn podejrzanych o tą kradzież. Wczoraj zatrzymali oni 32 i 29-latka. Dzięki intensywnej pracy zebrano materiał dowodowy. Po analizie dowodów oraz śladów zabezpieczonych na miejscu tego zdarzenia, jak również w oparciu o doświadczenie wynikające z prowadzenia spraw o podobnym charakterze kryminalnym, policjanci odzyskali skradzione mienie i przedstawili mężczyznom zarzuty kradzieży.

Według ustaleń, sprawcy przyjechali na miejsce pod osłoną nocy z ładowarką teleskopową. To nią przewieźli na posesję jednego ze sprawców skradzione dobra. Po pewnym czasie dmuchany zamek ważący blisko 600 kg został przewieziony do województwa dolnośląskiego. Sprawcy przyznali się do czynu. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułDźgnął partnerkę nożem, z… zazdrości
Następny artykułIle wypiła alkoholu, żeby wydmuchała aż trzy promile