Reklama Toyota

Pożar na terenie zakładu stolarskiego w Gałązkach. Spaleniu uległa wiata oraz dach budynku (ZDJĘCIA)

W poniedziałek 5 lipca 2021 roku o godzinie 15:57 w miejscowości Gałązki (gmina Koźmin Wielkopolski) doszło do pożaru zakładu stolarskiego. Pomimo szybkiej reakcji pracowników zakładu pożaru nie udało się samodzielnie ugasić.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia skierował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, dwa  zastępy z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Czarny Sad, OSP Borzęciczki, OSP Wrotków i OSP Krotoszyn. Do zdarzenia udał się również Komendant Powiatowy PSP w Krotoszynie.

Kierujący Działaniem Ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że pożarem objęta jest wiata, w której składowane były deski i trociny powstałe w wyniku obróbki drewna. Pożar rozprzestrzenił się na dach przylegającego do wiaty zakładu stolarskiego.

Działania straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się obiekt oraz dwóch prądów gaśniczych w obronie zagrożonego obiektu. Po stłumieniu pożaru KDR podjął decyzję o częściowej rozbiórce pokrycia dachowego oraz zabudowy poddasza w budynku stolarni w celu dotarcia do ukrytych zarzewi ognia i skutecznym jego dogaszeniu. Po całkowitym ugaszeniu pożaru usunięto na zewnątrz nadpalone, drewniane elementy konstrukcji dachowej, nadpalone elementy wyposażenia zakładu i składowane drewno. Obiekt został oddymiony i przewietrzony oraz sprawdzony kamerą termowizyjną – urządzenie pomiarowe potwierdziło likwidację zagrożenia. W celu zabezpieczenia zakładu stolarskiego przed opadami atmosferycznymi strażacy pomogli zabezpieczyć plandeką zniszczony dach.

Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania straży pożarnej trwały 6 godzin i 33 minuty.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas,

Zdjęcia: dh Szymon Sikora.

Poprzedni artykułKompletnie pijany kierowca spowodował wypadek. Miał też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów (ZDJĘCIA)
Następny artykułPolicja poszukuje Tomasza Tomczaka. Zabił 39-letnią kobietę