Reklama samochody.pl

Ukradł mercedesa wartego 250 tysięcy złotych. Jest już w rękach policji (WIDEO)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali 33-letniego mieszkańca Łodzi podejrzanego o kradzież z terenu powiatu tureckiego Mercedesa wartości ponad 250 tys. zł. Mężczyzna jest już w areszcie, a za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Około 1.00 w nocy z 23/24 lutego dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Turku został poinformowany o kradzieży z Malanowa samochodu marki Mercedes o wartości ponad 250 tys. złotych. Złodziej uciekał przez teren powiatu tureckiego w kierunku województwa łódzkiego na zmienionych numerach rejestracyjnych. Na terenie gminy Dobra nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej, a porzucony samochód odnaleziono w okolicach Sieradza.

Jeszcze tego samego dnia złodziej wpadł w ręce funkcjonariuszy, ponieważ wrócił w okolice porzuconego pojazdu. Jego zachowanie zainteresowało osoby, które powiadomiły o tym kryminalnych z Turku. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali 33–letniego mieszkańca Łodzi i osadzili w policyjnym areszcie.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał dwa zarzuty dotyczące włamania i kradzieży samochodu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Sąd Rejonowy Turku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Truku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Poprzedni artykułGang czyścił konta swoich ofiar. Kupowali waluty i złoto. Mieli sprytny sposób działania
Następny artykułNa quadach jechali na czołowe zderzenie. Jeden otarł się o samochód (FILM)