Ukradł e-papierosy warte 2,6 tys. zł. Ma dopiero… 13 lat

Młody złodziej, 13-latek w jednym z ciechanowskich marketów ukradł 26 e-papierosów, o łącznej wartości ponad 2,6 tys. zł. Chłopak został zatrzymany przez pracownika ochrony. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W środę, 29 maja, kilka minut przed godz. 22.00 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu nieletniego sprawcy kradzieży sklepowej. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z ciechanowskich marketów.

Ze sprawcą kradzieży czekał na policjantów pracownik ochrony, który zauważył, że nastolatek, wykorzystując nieobecność sprzedawcy stoiska handlowego, wskoczył za ladę i zaczął pakować łupy do plecaka. 13-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ukradł 26 e-papierosów o łącznej wartości ponad 2,6 tys. zł.

Towar został odzyskany, a sprawca kradzieży trafił do komendy policji, skąd odebrała go matka. Mundurowi sporządzili dokumentację, która została przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich.

Policja apelujemy do rodziców, żeby rozmawiali z dziećmi o poszanowaniu cudzej własności i właściwych zasadach współżycia społecznego. Wiele spraw, które z pozoru zwłaszcza dla młodego człowieka wydają się błahe, trafiają na drogę sądową.  Jest to istotne zwłaszcza teraz gdy przed zbliżającymi się wakacjami, kiedy dzieci będą miały więcej wolnego czasu.

Poprzedni artykułBezmyślna 40-latka zostawiła psa w nagrzanym samochodzie i poszła zwiedzać wydmy
Następny artykułW Elektroparku w Karpicku doszło do kradzieży. Kto za tym stoi? Mamy nagranie (WIDEO)