Ukradł agregat wart 120 tys. zł. Złodziej odholował go z posesji w Trzebieniu

Upór policjantów komendy w Kępnie doprowadziły do odnalezienia wartego ponad 120 tysięcy złotych agregatu prądotwórczego, który skradziono na ternie gminy Łęka Opatowska.

W dnu, 16 stycznia, w godzinach porannych dyżurny komendy policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie z Urzędu Gminy Łęka Opatowska o kradzieży agregatu prądotwórczego o wartości 120 tysięcy złotych.

Jak się okazało nieznany sprawca, działał  pod osłoną nocy, 15 stycznia br. w Trzebieniu.

Mężczyzna najpierw rozciął ogrodzenie, a następnie zaczepił agregat za hak swojego samochodu i pod osłoną nocy odjechał w nieznanym kierunku.
Natychmiast do działań przystąpili kępińscy funkcjonariusze. Bardzo dokładnie zabezpieczyli wszystkie ślady na miejscu kradzieży. Skrupulatnie przeglądając monitoringi z możliwej drogi poruszania się sprawcy ustalili miejsce przechowywania skradzionego agregatu.

Kilkudniowa ciężka praca zaowocowała sukcesem. Policjanci na terenie Oleśnicy odnaleźli ukryty agregat, który został przekazany prawowitemu właścicielowi.  W toku prowadzonych czynności procesowych ustalili sprawcę kradzieży, którym okazał się 33-letni mieszkaniec Oleśnicy.
Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

Poprzedni artykułMłody kierowca zapomniał o ostrożności i dachował w Kamieńcu
Następny artykułWeszli do sklepu. Bronią sterroryzowali ekspedientkę i zrabowali pieniądze z kasy