Młody kierowca zapomniał o ostrożności i dachował w Kamieńcu

Młody kierowca nie dostosował prędkości do warunków na drodze i doprowadził do dachowania. Mężczyzna szczęśliwie nie odniósł poważniejszych obrażeń. Został ukarany wysokim mandatem.

Dyżurny komendy w Grodzisku Wielkopolskim został powiadomiony o zdarzeniu w Kamieńcu na ul. Grodziskiej. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Ustalili, że 20-letni mieszkaniec powiatu śremskiego na łuku drogi nie opanował prowadzonego hyundaia, wskutek czego wypadł z drogi, wjechał do rowu i dachował. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Pamiętajmy, że ostrożność, rozwaga oraz pełna koncentracja podczas kierowania pojazdem w dużym stopniu przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym przypadku zachowanie kierującego samochodem osobowym, który nie dostosował prędkości przy trudnych warunkach drogowych doprowadziło do wywrócenia pojazdu. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszy obrażeń.

Policja przypomina kierującym, opady śniegu bądź deszczu nie ułatwiają jazdy pojazdami. Brawura, nadmierna prędkość czy uśpiona czujność to cechy, które nie powinny mieć miejsca na polskich drogach.

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności, a zwłaszcza rozwagi podczas poruszania się na drogach zarówno tych lokalnych jak i krajowych. Podstawowe wymogi bezpieczeństwa, w tym dostosowanie prędkości do warunków panujących w ruchu z pewnością pozwolą na minimalizacje skutków zdarzeń drogowych, które w dużej mierze zależą od nas samych.

Poprzedni artykułKradli alkohol w marketach w Gostyniu. Mieli na to swój sposób
Następny artykułUkradł agregat wart 120 tys. zł. Złodziej odholował go z posesji w Trzebieniu