Reklama samochody.pl

Uderzył w zaparkowane auto. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Pasażer był kompletnie pijany (ZDJĘCIA)

W poniedziałkowy wieczór dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji powiadomiony został o zdarzeniu, do którego doszło w Adamowie. Policjanci skierowani do obsługi zdarzenia ustalili, że doszło do najechania na zaparkowany pojazd, w którym znajdowały się cztery osoby. Kierujący pojazdem, który doprowadził do zdarzenia zbiegł i jest poszukiwany przez policjantów.

30.11.2020 r. ok.godz. 20:00 w Adamowie kierujący Fiatem Doblo mężczyzna najechał na stojącego na chodniku Peugeota 307. Wewnątrz zaparkowanego auta znajdowała się czteroosobowa rodzina z Nowych Tłok. Szczęśliwie żadna z osób nie doznała obrażeń zagrażających życiu.

Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że mężczyzna, który kierował Fiatem, po doprowadzeniu do zderzenia uciekł w kierunku pobliskich pól pozostawiając wewnątrz auta swego pasażera.

Mundurowi wylegitymowali mężczyznę ustalając, że to 31-letni mieszkaniec Adamowa. Mężczyzna znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Po przewiezieniu go do KPP w Wolsztynie i zbadaniu alkotestem okazało się, że w jego organizmie znajduje się 4,28 promila alkoholu.

Równolegle policjanci oraz znajdujący się na miejscu strażacy opatrolowali pola, w kierunku których oddalił się uciekinier. Poszukiwania te ze względu na panujący mrok nie przyniosły rezultatu.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili też oględziny uszkodzonych pojazdów. W sprawie wszczęte zostało postepowanie w toku którego ustalane będą wszelkie okoliczności zdarzenia.

Źródło: KPP Wolsztyn