Reklama samochody.pl

Trzej przedsiębiorcy z Wielkopolski z branży samochodowej zatrzymani przez CBA. Chodzi o wyłudzenia podatków VAT

Trzej przedsiębiorcy zatrzymani przez CBA w związku z obrotem fikcyjnymi fakturami VAT. Do tej pory zarzuty w tej sprawie usłyszało już 12 osób. Tym razem chodzi o wyłudzenia 770 tys. zł z podatków.

Funkcjonariusze poznańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego podjęli kolejne czynności w związku ze śledztwem dotyczącym wystawiania fikcyjnych faktur VAT z tytułu rzekomego obrotu częściami samochodowymi.

Tym razem zatrzymano trzech przedsiębiorców z Wielkopolski działających w branży samochodowej, na rzecz których wystawiano fikcyjne faktury VAT. Agenci CBA przeszukali także ich domy oraz miejsca pracy.

W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu przedsiębiorcy usłyszą zarzuty posłużenia się nierzetelnymi fakturami w celu uszczuplenia należności publicznoprawnych na ponad 770 tys. zł.

Są to kolejne osoby zatrzymane w ramach tego postępowania. Do wyłudzeń skarbowych dochodziło w latach 2013-2018. Ustalenia śledczych wskazują, że firmy działające w branży samochodowej wystawiały faktury, które nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych.

Wartość faktur ujawnionych w toku śledztwa do chwili obecnej wynosi około 10 mln zł. Do tej pory zarzuty usłyszało 12 osób. Materiały dowodowe są nadal gromadzone i analizowane przez śledczych.

Poprzedni artykułWezwał policję. Powiedział, że się zabije. Kiedy przyjechali poprosił o… podwiezienie na dworzec
Następny artykułRyś zauważony między Wrzącą i Stobnem