Reklama Toyota

Tragiczny finał poszukiwań. Z Odry wyłowiono ciało 15-letniego Marka

Niedzielny poranek, 16 maja, przyniósł tragiczną informację związaną z poszukiwaniami 15-letniego Marka. W Odrze koło Ledna odnaleziono ciała chłopca.

Ciało w wody wyłowili strażacy. Zauważyli je przeszukując dno rzeki sonarem. Na miejscu jest policja. Już wiadomo, że to 15-letnie Marek. – Rodzinę chłopca policja otoczyła opieką psychologiczną– mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

W piątek, 14 maja, nad ranem wyłowiono z Odry ciało zaginionego 13-letniego Filipa. – Tożsamość 13-latka została potwierdzona przez rodzinę, która została otoczona opieką psychologiczną ze strony policji – mówi podinsp. Maludy.

Wielkie poszukiwania zostały zakończone. Brało w nich udział ponad 200 policjantów i 130 strażaków. – Bardzo dziękujemy strażakom  zawodowy, OSP oraz z Leszna i Poznania za udział w akcji i ogromne wsparcie. Dziękujemy za współprace lubuskim policjantom – mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskich strażaków.

Do niedzieli do południa, 16 maja, przeszukano ok 5 tys. tys. hektarów powierzchni nadrzecznej i ok. 55 km dna Odry. Działały 3 echosondy oraz 4 sonary podwodne pracujące bez przerwy.

Poprzedni artykułPoznań. Tragiczny pożar na Ratajach. Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki
Następny artykułDramat na torach. Po kołami pociągu zginęła młoda dziewczyna