Reklama samochody.pl

Tragiczny finał poszukiwań. Odnaleziono ciało mężczyzny [ZDJĘCIA,WIDEO]

 

W piątek 29 maja na jeziorze w Gołanicach (Powiat Leszczyński) trwały poszukiwania wędkarza. Niestety finał okazał się być tragiczny w skutkach. 

Leszczyńscy strażacy w piątek zostali zadysponowani przez policję do wypadku na wodzie. W momencie dojazdu na miejsce strażaków zostali oni powiadomieni o tym, że jedna osoba została wyłowiona z jeziora przez osoby postronne. mówi bezpośrednio z miejsca zdarzenia  mł.bryg.Jakub Stryjak dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. 

W piątek w godzinach popołudniowych mieszkaniec gm. Święciechowa wędkował z łódki na Jeziorze w Gołanicach. Z informacji świadków wynika, że w pewnym momencie łódka zaczęła tonąc i całkowicie zniknęła pod wodą. 71-letni mężczyzna próbował dopłynąć do najbliższej wysepki którą znajduje się na środku jeziora, niestety utonął.

| POLECANE – Pijany kierowca zajechał drogę motocykliście. 20-latka trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

Na miejsce wezwano również Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Jeszcze przed przyjazdem na miejsce zdarzenia Grupy Wodno-Nurkowej funkcjonariusze policji ustalili, iż w zdarzeniu nie brała udział druga osoba. W związku z czym odstąpiono od zejścia płetwonurków pod wodę – dodaje Jakub Stryjak.

Niestety łodzi nie udało się odnaleźć. W tym miejscu gdzie świadek zdarzenia wskazywał jest bardzo duża głębokość wody rzędy od 6 do 9 metrów.

| POLECANE – Wypadek dwóch aut osobowych. 3 osoby poszkodowane [ZDJĘCIA]

Wszystkie okoliczności tragicznego w skutkach wypadku ustalać będzie Policja w Lesznie.

Na miejscu pracowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Leszna oraz Kościana, a także z OSP Włoszakowice, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Prokurator.

Poprzedni artykułPijany kierowca zajechał drogę motocyklistce. 20-latka trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]
Następny artykułĆwiczenia w zapobieganiu pożarom lasów. JRG Słupca